Akumulační nádrž
Připojení Motoroly k PC PDF Tisk Email
Text o tom, jak připojit mobilní telefon Motorola k počítači. Postup obsahuje návod jak nainstalovat ovladače, pokud Motorola Phone Tools nemůže telefon rozpoznat. Tento návod můžete ale využít i když máte jiný program a vy potřebujete, aby počítač rozpoznal váš mobilní telefon.

Vymazání starých ovladačů

Pokud telefon připojíte k počítači USB kábelem a nic se neděje, vymažte na počítači všechny ovladače Motoroly:

Klikněte na Start > Nastavení > Ovládací panely > ikona System > v novém okně záložka Hardware > Správce zařízení.

Nacházíte se konečně na místě, kde můžete vymazat všechny pokusy o vytvoření modemů. Ty mohl provést program Motorola Phone Tools nebo vy sami, raději se jich zbavte.

V novém okně klikněte dvakrát na Modemy. Tady se budou nejspíše nacházet položky "Motorola USB Modem", "Motorola USB Modem #2", atd. Pokud tam nic takového není, tím líp. Jinak všechny modemy Motoroly vymažte (klávesa Delete).

Instalace ovladače Motoroly

Stáhněte si ovladače pro váš mobilní telefon. Tyto ovladače jsou univerzální pro všechny  Motoroly a měly by fungovat pod Windows 2000, Windows XP a Windows Vista. Motorola zatím nemá ovladače pro OS Mac.

Až ovladače nainstalujete, restartujte počítač.

Než se počítač znovu spustí, zkontrolujte, jestli máte v mobilním telefonu  nastaveno USB připojení na Modem nebo Data/Fax.

Připojení mobilu k počítači

Teď připojte váš mobilní telefon k počítači přes USB kábel a teprve poté spusťte Motorola Phone Tools nebo jiný program, pokud Váš typ telefonu podporuje jiný software. V Motorola Phone Tools vyberte existující profil a program rozpozná telefon.

Tip

Pokud  je stále problém s připojením, doporučuji obnovit základní nastavení na telefonu:

Menu > Nastavení > Základní nastavení > (Reset) základní nastavení
Telefon bude chtít bezpečnostní kód. Původně to je 000000 (šest nul).

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit