Akumulační nádrž
Popis Code Group-s ve Firmwaru PDF Tisk Email
Napsal uživatel DeToX   

ModdingZdravím všechny naše čtenáře. Jelikož se stále mnoho lidí ptá, co který Code Group (CG) znamená, napíšu dnes takový malý přehled. Bohužel všechny CG neznám, například CG3 (DSP Firmware), CG7 a CG18 (nějaké Digitální Podpisy)

CG1 (FLASH) jistě všichni, kteří již s telefonem něco dělali po stránce patchů, znají. Pro ty, kteří ne, tu mám stručný popis. CG1 je hlavním souborem celého Firmwaru a jsou v něm naprogramovány všechny (tedy téměř, ale o tom až později) funkce. Na CG1 se taky aplikuje řada patchů. Mezi ně patří i patch na odebrání tzv. RSA ochrany. Na to co to je RSA ochrana se na různých fórech ptá mnoho lidí. Odpověd je v celku jednoduchá. RSA je víceméně hash (nebo také kontrolní součet) CG1. V dobách kdy například na V3i byly Bootloadery (zkráceně B/L) 0A.30 nebo 0A.40 byla RSA ochrana využívána ke kontrole CG1, zda není poškozena (nebo modifikována), která se spustila při startu telefonu. Nicméně RSA ochranu šlo bez problémů odebrat a poté jste již mohli provádět uprav na CG1 kolik jste chtěli. Bohužel s příchodem B/L 0A.52 nastal zvrat, a B/L si začal hlídat, zda je RSA ochrana funkční. Pokud tedy máte B/L 0A.52, nemůžete dělat na CG1 žádné úpravy. Jediná možnost je tak udělat tzv. Downgrade na B/L 0A.30 (pro tento B/L je na rozdíl od 0A.40 uzpůsobeno více Monster Packů (modifikované Firmwary) ikdyž nevím jaké jsou rozdíly). RSA ochrana však nezahrnuje ostatní Code Group-s.

CG2 (FLEX) je část s daty. Zde je uchováno úplně vše, co nějak souvisí s nastavením, soubory a podobně. Zatímco FLASH byla část funkční, tato je nastavovací. Snad každá funkce v CG1 má ve FLEX svoje nastavení. Navíc jsou zde uloženy uživatelská data (kontakty, SMS, skiny, obrázky, zvuky, videa a podobně). V CG2 jde taky nastavit různé přístupy k funkcím a jejich používání. Úpravám FLEXu se říká "SEEM editing" a spočívá v úpravě HEX kódu.

CG4 (LangPack) uchovává jazykové balíčky a databázi prediktivního slovníku iTap popřípadě Tap (starší verze iTapu bez prediktivního určování slov). O této CG není moc co napsat.

CG15 (DRM) je CodeGroup, ve které se uchovává grafika status baru telefonu a některá nastavení. V poslední době se dost používá MultiFont funkce. Patch pro ni se aplikuje na CG15.

To je pro dnešek vše. Brzy napíšu článek o ELFech (spustitelných aplikaci na bazi linuxu), které udělají z vašeho "hloupého" telefonu, telefon trochu "vychytralý" :). Omlouvám se pokud najdete v článku nějaké gramatické chyby popřípadě chybějící diakritiku. Moddingu zdar! :)

 

{mos_fb_discuss:137}

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit